• Eesti keel
 • English
 • Russian
 • Latvian
 • Lietuvių
  Beeta-alaniin

  Beeta-alaniin

  Aminohape beeta-alaniin – see on ainuke beeta-aminohape, mida leidub inimorganismis.

  Ta soodustab lihastes karnosiini sünteesi, mis täidab puhvri funktsiooni. Teisisõnu takistab ta happesuse, kui lihaste kurnatuse ja nende väsimuse ühe põhiteguri, tõusu. 

  Beeta-alaniini toime seisneb vastupidavuse ja lihaste töö kestuse suurendamises, mis tähendab, et lihased saavad kauem töötada ja väsimus saabub hiljem, samuti suurema hulga energiaga varustamises. Lisaks sellele aitab antud aminohape tõsta lihasjõudu ja aitab kaasa lihasmassi kasvule. 

  Loe edasi...
  11.90 Maksudeta: 9.75€
  9.70 Maksudeta: 7.95€
  -19%
  34.90 43.00€ Maksudeta: 28.61€
  19.90 Maksudeta: 16.31€
  13.90 Maksudeta: 11.39€
  46.00 Maksudeta: 37.70€
  16.00 Maksudeta: 13.11€
  9.60 Maksudeta: 7.87€
  44.90 Maksudeta: 36.80€
  19.00 Maksudeta: 15.57€
  17.00 Maksudeta: 13.93€
  47.00 Maksudeta: 38.52€
  1.50 Maksudeta: 1.23€
  Otsas
  9.90 Maksudeta: 8.11€
  Otsas
  9.80 Maksudeta: 8.03€
  Otsas
  19.80 Maksudeta: 16.23€
  Otsas
  34.80 Maksudeta: 28.52€
  Otsas
  26.90 Maksudeta: 22.05€
  Tooted 1 - 18, tooteid kokku 18, lehekülgi 1


  Lähemalt beeta-alaniinist

  Kui olete otsustanud kasvatada lihasmassi või vabaneda liigsetest kilogrammidest, siis ainus tee, mis tagab püstitatud eesmärgi saavutamist on anda endast ainult parimat jõusaalis ja õigesti toituda, lisades oma igapäevasse toiduratsiooni teile vajalikke sporditoidulisandeid.

  Kuid on ülimalt raske säilitada päev-päevalt head vormi ja tulla igasse treeningusse oma täies jõus. Lihaskudede vastupidavus ja tootlikkus võivad regulaarsete treeningute tagajärjel langeda.  

  Beeta-alaniini tarbimine ja toime  beeta alaniin pilt

  Beeta-alaniin aitab toetada ja hoida lihaste tootlikkust ning tõsta nende vastupidavust. Sarnaselt histidiiniga kujutab beeta-alaniin endast karnosiini (dipeptiidi) eelkäijat, mille toime on suunatud energia taseme tõstmisele, lihaste väsimuse vähendamisele, rakusiseste ainevahetusprotsesside normaliseerumisele ja organismi töövõime taastamisele.

  Samuti tuntakse beeta-alaniini kui kortisooli blokaatorit. Kortisooli puhul on tegemist stressihormooniga number 1, mida toodetakse meie organismis stressi ajal ning mille tõttu lagunevad organismis valgud ja väheneb organismi tootlikkus. Just seepätast lisatakse beeta-alaniini treeningueelsetesse energiajookidesse.       

  Lisades oma toiduratsiooni beeta-alaniini saate:

  • Tõsta lihaste vastupidavust;
  • Varustada oma organismi vajaliku ja efektiivse energiaga;
  • Tõsta organismi üldist tootlikkust treeningute ajal.   

  Beeta-alaniini roll intensiivsete treeningute ajal

  Regulaarsed jõutreeningud kurnavad meie organismi nii suure energiakulu kui ka rohke toitainete kulutamise tõttu. Lihaste töövõimelisuse languse tõttu võime puutuda kokku jõupuuduse probleemiga, kui käime pidevalt jõusaali treeningutel. Beeta-alaniin on sellisel juhul suurepäraseks lisandiks treeningueelsele toiduratsioonile, kuna on võimeline tõstma organismi üldist tootlikkust ja seega ka teie treeningute tulemuslikkust. 

  Beeta-alaniin töötab raku tasandil, suurendades energiavarusid ja kaitstes lihaskudesid väsimuse arenemisest. Antud aminohape aitab suurendada karnosiini tootmist, mis vähendab treeningute ajal lihaskudedesse happesuse kogunemist. See aitab omakorda tõsta lihaste tootlikkust pikemaks perioodiks. Tänu antud toimele suudate te treeningutel rohkem pingutada ja teha rohkem korduseid ning seega saavutate kiiremini püstitatud eesmärke.

  Beeta-alaniin on ohutu nii meestele kui ka naistele igas vanuses. Temast võib saada suurepärane toidulisand sporditoitumisele, kui regulaarsed treeningud on seotud kõrge intensiivsuse, suurte energiakulude  ja kõrgendatud vastupidavusega.  

  Soovid saada esimeselt ostult 10% soodustust?

  Liitu Fitpoint.ee uudiskirjaga

  Soovid saada esimeselt ostult 10% soodustust?

  Liitu Fitpoint.ee uudiskirjaga