• Eesti keel
 • English
 • Russian
 • Latvian
 • Lietuvių
  Energiageelid

  Energiageelid

  Spordialad, mis nõuavad pikkade vahemaade läbimist, sunnivad sportlasi hoolitsema selle eest, et organism saaks pideva energikulu tingimustes piisavalt toitaineid. Selle all peetakse silmas otsest toetust terve distantsi vältel.

  Loe edasi...
  2.00 Maksudeta: 1.64€
  1.50 Maksudeta: 1.23€
  1.50 Maksudeta: 1.23€
  2.00 Maksudeta: 1.64€
  1.50 Maksudeta: 1.23€
  1.15 Maksudeta: 0.94€
  1.50 Maksudeta: 1.23€
  1.99 Maksudeta: 1.63€
  Otsas
  2.00 Maksudeta: 1.64€
  Otsas
  2.10 Maksudeta: 1.72€
  Tooted 1 - 10, tooteid kokku 10, lehekülgi 1


  Sportlased tarvitavad juba ammusest ajast energiageele, mille koostisse kuuluvad nii kiire kui kestva mõjuga süsivesikud, aminohapped, vitamiinid ja mineraalained, aga mõnel juhul ka kofeiin – ühesõnaga kõik, mida organism vajab energiavarude kiireks ja mugavaks täiendamiseks nii-öelda jooksu pealt.

  Energiageelide kasutamine Energiageelid pilt

  Energiageel on jooksjate, jalgratturite, mitmevõistlejate, triatlonistide ja teiste vastupidavusalade harrastajate lemmik. Kõige sagedamini sirutavad sportlased käe energiageeli järele võistluse ajal, mis ei ole ka sugugi üllatav. Nõuavad ju sellised spordialad treeningutel ja võistlustel tipptulemuste saavutamiseks titaanlikke pingutusi ja võimsaid energiavarusid.

  Kui sportlane on pikka aega jooksu- või rattarajal, on hädavajalik, et ta saaks kiiresti jõudu ja jaksu juurde tankida. Energiageelid ongi selleks välja töötatud, et varustada organismi kiiresti ja mugavalt suure koguse süsivesikute ja muude toitainetega, koormamata magu seedimist vajava toiduga. Teadupärast kulutab ka toidu seedimine pikamaasportlastele nii vajalikku energiat.

  Energiageelid on mugavad

  Neid toodetakse portsjonite kaupa väikeste, kergete ja lihtsasti avatavate pakikestena, mille sisu on lihtne suhu pigistada ja mida ei pea närima. Geelid on üks mugavamaid viise sporditoitumiseks.

  Geelid imenduvad kiiresti ega tekita maos raskustunnet, see aga pole sugugi vähetähtis nende puhul, kes trenni teevad ja võistlustel tulemusi tahavad saavutada. Kes tahaks distantsi puhituste pärast pooleli jätta?

  Kuigi konsistentsilt meenutavadki energiageelid želeed, on need rikastatud väärtuslike toitainetega. Oluline on ka teada, et nende paremaks omastamiseks peab tarbima ohtralt vedelikku, soovitavalt tavalist joogivett. Puuvilja- ja marjamahlu ning muid jooke tasuks vältida, et organismi lihtsuhkrutega mitte koormata.

  Soovid saada esimeselt ostult 10% soodustust?

  Liitu Fitpoint.ee uudiskirjaga

  Soovid saada esimeselt ostult 10% soodustust?

  Liitu Fitpoint.ee uudiskirjaga