• Eesti keel
 • English
 • Russian
 • Latvian
 • Lietuvių
  Isotoonilised spordijoogid

  Isotoonilised spordijoogid

  Intensiivse treeningu ajal eemaldatakse meie kehast koos higiga elutähtsad ioonsed ühendid (elektrolüüdid), nimelt naatriumi-, kaaliumi- ja magneesiumisoolad.

  Loe edasi...
  13.90 Maksudeta: 11.39€
  9.80 Maksudeta: 8.03€
  2.00 Maksudeta: 1.64€
  2.50 Maksudeta: 2.05€
  7.60 Maksudeta: 6.23€
  14.99 Maksudeta: 12.29€
  12.90 Maksudeta: 10.57€
  24.90 Maksudeta: 20.41€
  11.80 Maksudeta: 9.67€
  13.95 Maksudeta: 11.43€
  9.90 Maksudeta: 8.11€
  19.90 Maksudeta: 16.31€
  Otsas
  2.00 Maksudeta: 1.64€
  Otsas
  1.00 Maksudeta: 0.82€
  Otsas
  1.80 Maksudeta: 1.48€
  Otsas
  2.00 Maksudeta: 1.64€
  Tooted 1 - 16, tooteid kokku 16, lehekülgi 1


  Kui täiendate oma keha vedeliku taset puhta veega, ei pruugi te saada kogu keha jaoks vajalikke elektrolüüte. Selle tagajärjel võib teil tekkida väsimus ja halb enesetunne, mis mõjutab teie treeningu tulemuslikkust negatiivselt.

  Isotoonilised joogid on kõigi meie keha jaoks vajalike elektrolüütide allikas. Tarbides distantsi läbimisel või treenimisel ettevalmistatud isotoonilist jooki, saate oma keha vee-soola tasakaalu hoida õigel tasemel.

  Tihendava toime ja tugevusnäitajate parandamiseks sisaldavad isotoonilised joogid sageli süsivesikuid, karnitiini, kreatiini, samuti vitamiine ja muid mineraale.

  Isotoonilised joogid isotoonilised spordijoogid pilt

  Ligikaudu 70 protsenti inimkehast on vesi, mis on peaaegu kõigi meie kehas toimuvate elutähtsate biokeemiliste reaktsioonide lahutamatu osa.

  Nagu teate, eemaldatakse organismist kahjulikud ained koos vedelikuga ja rakud saavad vajalikku toitumist. Vesi tagab enamiku toitainete ja lagunemissaaduste transportimise ja kohaletoimetamise. Selle puudumine kehas võib keha jõudlust oluliselt mõjutada.

  Mida madalam on veesisaldus meie kehas, seda kiiremini tekib väsimuse tunne füüsilise koormuse ajal. Iga sportlane peaks jälgima lisaks oma sportlikule toitumisele ka piisavat veetarbimise taset.

  Intensiivsete koormuste mõju keha seisundile

  Intensiivne treening on üks ideaalse keha teele jäävate spordieesmärkide saavutamiseks vajalikest tingimustest. Kuid treening võib teie üldist tervist kahjulikult mõjutada, kuna treeningu ajal on märkimisväärne veekadu.

  Lisaks ei eemalda higi kehast mitte ainult vedelikku, vaid ka märkimisväärses koguses kasulikke mineraale ja mikroelemente, nagu kaalium, kaltsium, kloor, magneesium, naatrium ja fosfor. Need ained kuuluvad elektrolüütide hulka, kuna kõik neist võivad vees lahustatuna moodustada elektriliselt laetud ioone.

  Elektrolüüdid mängivad meie keha elus lahutamatut rolli. Kloor ja naatrium suudavad osmootse rõhu kaudu reguleerida vedeliku tasakaalu kehas. Kaltsium ja kaalium on seotud lihaskoe närviregulatsiooniga. Magneesium ja fosfor on otseselt seotud peamiste protsessidega, mis on seotud energiavahetusega.

  Isotoonilised joogid aitavad täita vee ja elektrolüütide tasakaalu

   Kui kustutate janu tavalise veega, väheneb ioonainete kontsentratsioon, mis viib kehas paljude elutähtsate protsesside halvenemiseni. Seetõttu ei piisa intensiivse treeningu ajal vee-soolasisalduse taastamiseks ainult tavalise joogivee kasutamisest.

  Normaalse elektrolüütide taseme säilitamiseks kehas on soovitatav võtta jooke, mis sisaldavad juba kõiki vajalikke mikroelemente. Selliseid jooke nimetatakse isotoonilisteks.

  Nende peamine ülesanne on järk-järgult täiendada elektrolüütide koostist ning vedeliku ja mineraalide kadu kehas.

  Soovid saada esimeselt ostult 10% soodustust?

  Liitu Fitpoint.ee uudiskirjaga

  Soovid saada esimeselt ostult 10% soodustust?

  Liitu Fitpoint.ee uudiskirjaga