• Eesti keel
 • English
 • Russian
 • Latvian
 • Lietuvių
  Astaksantiin

  Astaksantiin

  Astaksantiin (Asta-Zan-Tin), on tugev antioksüdant, mis kuulub looduslike pigmentide rühma, mida nimetatakse ksantofüllideks, mis on karotenoidide perekonna alamkategooria. Karotenoide toodavad nii taimed kui loomad ja need on antioksüdandid, mis on osa ellujäämismehhanismidest.

  Loe edasi...
  22.80 Maksudeta: 18.69€
  13.50 Maksudeta: 11.07€
  19.90 Maksudeta: 16.31€
  22.70 Maksudeta: 18.61€
  26.80 Maksudeta: 21.97€
  7.80 Maksudeta: 6.39€
  25.90 Maksudeta: 21.23€
  Tooted 1 - 7, tooteid kokku 7, lehekülgi 1


  Mereloomade, näiteks homaari, krabi ja lõhe värv pärineb astaksantiini poolest rikkast planktonist ja vetikatest toituvatelt krillidelt ja teistelt väikeorganismidelt. Toidulisandina kasutatavat antaksantiini saadakse tavaliselt vetikatest Haematococcus pluvialis, mis toodavad seda antioksüdanti kaitsemehhanismiks kahjulike UV-kiirte eest.

  On tõestatud, et antaksantiin on üks võimsamaid antioksüdantseid toitaineid, mis on märksa tõhusam kui C- või Е-vitamiin, betakaroteen, luteiin või püknogenool ja seetõttu nimetatakse seda sageli superantioksüdandiks.

  Astaksantiin on antioksüdantne komponent, mis aitab kaitsta keha vabade radikaalide negatiivse mõju eest. Need toksiinid testivad keha tugevust mitmel viisil, kuna need on paljude looduslike protsesside kõrvalsaadused. Näiteks suhkru lagundamine energia saamiseks, toiduensüümide vabanemine, ravimite lagundamine. Samuti aitab ebasoodsat keskkonnaolukorda vabade radikaalide ilmumine.

  Astaksantiini kasulikkus

  Astaksantiin kaitseb nahka vananemise eest, annab vananemisvastaseid omadusi, kõrvaldab kortsud. Aine on vajalik pärisnaha elastsuse, epidermise tekstuuri, niiskustaseme parandamiseks. Kuid see pole ühenduse ainus kasulik eelis.

  Loetleme siin ülejäänud:

  • Kaitseb silmi, lõdvestab silmamuna lihaseid, vähendab väsimust.
  • Vähendab kaalu: Astaksantiini kapslid aitavad suurendada metaboolset aktiivsust kehas, vähendada keha rasva ja kiirendada lipolüüsi.
  • Toimib hepatoprotektorina: see on võimas antioksüdant karotenoid, mis akumuleerub maksas, toetades selle tervist ja aidates kaasa struktuuri taastamisele.
  • Parandab liigeste liikuvust: olulist ainet sisaldavad ravimid leevendavad valu ja põletikku.
  • Kõrvaldab reproduktiivse sfääri organite rikkumisi - toetab meeste viljakust kõrgel tasemel, annab lootustandvaid tulemusi eostamisel, kui sperma kvaliteet pole täiuslik.

  Varasemad uuringud on näidanud, et astaksantiinil on positiivne mõju triglütseriidide tasemele, mis aitab säilitada kasuliku kolesterooli tasakaalu organismis.

  Looduslikus keskkonnas leidub ühendit vähkides, krillides, krabides, homaarides, krevettides, merevetikates ja vikerforellis. Nende toitude hinnad on üsna kõrged ja kasulike ainete sisaldus neis on väike. Taskukohase hinnaga Astaksantiini toidulisandit valides säästate märkimisväärselt.

  Astaksantiin ja selle eelised astaksantiin pilt

  Laboratoorsete uuringutega on tõestatud, et astaksantiinil on mõne tuntuma toitaine ja taimega võrreldes muljetavaldavad antioksüdantsed omadused. Astaksantiin võib olla:

  • 6000 korda võimsam kui C-vitamiin;
  • 800 korda võimsam kui CoQ10;
  • 500 korda võimsam kui roheline tee;
  • 75 korda võimsam kui alfa-lipoehape.

  Astaksantiini toime

  1. Ületab närvisüsteemi kaitsmiseks hematoentsefaalse barjääri.
  2. Suudab ületada silmi kaitsva vere ja võrkkesta vahelise barjääri.
  3. On võimeline tugevdama igat rakku, pakkudes sellele märkimisväärseid antioksüdantseid omadusi.
  4. Kaitseb igat osa teie kehast, sh elundeid, liigeseid ja nahka.

  Sellele lisaks neutraliseerib suur osa antioksüdante vabu radikaale, ohverdades oma molekulilt elektrone, muutes need hiljem ebaefektiivseteks. Astaksantiinil seevastu on tohutu hulk elektrone, mis tähendab, et see võib aktiivseks jääda ka pikemaks ajaks.


  Karotenoidid nagu paljud teisedki ühendid on vees või õlis lahustuvad. Astaksantiin on ainulaadne selle poolest, et suhtleb nii õli kui veega, mis tähendab, et see mitte ainult ringleb vereringes, vaid molekul saab ka kinnituda õlistruktuurist koosnevale rakumembraanile, mis tähendab, et see suudab vabad radikaalid neutraliseerida keha kõigis osades.
  Astaksantiinil on ka tugevad põletikuvastased omadused ja kuna põletik on üks vananemise peamisi põhjusi, aitab see toitaine kaitsta organismi vananemise eest.

  Astaksantiin mõju organismile

  Kuna astaksantiin vaigistab põletikku ja lahustub keha igas osas, on lihtne mõista, et see kindlustab organismile palju eeliseid.

  Mõned selle eelised hõlmavad:

  • Kardiovaskulaarset kaitset: arvukad uuringud näitavad, et astaksantiin aitab kaitsta südant ja selle toimeviis näib alandavat C-reaktiivset valku. See valk on kehas esineva põletiku marker, madalam tase aga on seotud südame- ja teiste haiguste riski vähenemisega. Lisaks lõimub astaksantiin ilmselt südamelihase rakkude mitokondriaalsete membraanidega, aidates neid kaitsta.
  • Närvisüsteemi kaitset: mitmed uuringud viitavad astaksantiini võimele kaitsta närvirakke ja järelikult aeglustada tunnetuse vähenemist ning muid närvidega seotud haigusi. See teeb astaksantiini väga kasulikuks aju funktsioonide hääbumise ärahoidmisel.
  • Silmade tervist: me teame, et karotenoidirikaste toitude söömine võib olla silmadele kasulik. Märkimisväärsemad silmi kaitsvad karotenoidid on luteiin ja zeaksantiin, mida sageli soovitatakse ennetamaks kollatähni degeneratsiooni, mis on sageli seotud vananemisega. Astaksantiin aga on antioksüdantsete omaduste poolest teiste karotenoididega võrreldes hoopis teisest liigast. Uuringud näitavad, et astaksantiin hoiab ära enamiku silmade kudede ja struktuuride kahjustusi ning võib olla kasulik vanusega seotud silmaprobleemide, näiteks retinopaatia, glaukoomi ja neuropaatia ennetamiseks.
  • Naha tervist: astaksantiin on näidanud eeliseid naha tervisele, aidates kaitsta seda UV-kiirguse eest, parandades elastsust, pingsust ja eemaldades kortse. On tõestatud, et astaksantiin hoiab ära rakkude UV-kahjustusi. Veelgi huvitavam on, et see ei blokeeri UVB-kiiri – kiiri, mis aitavad kaasa päikesest saadava D-vitamiini tootmisele.
  • Astaksantiin on tunnistatud väärtuslikuks ka paljude teiste probleemide ennetamiseks, sh immuunsüsteemi hoidmiseks, igemete tervise kaitsmiseks ja reproduktiivtervise parandamiseks.

  Soovid saada esimeselt ostult 10% soodustust?

  Liitu Fitpoint.ee uudiskirjaga

  Soovid saada esimeselt ostult 10% soodustust?

  Liitu Fitpoint.ee uudiskirjaga