• Eesti keel
 • English
 • Russian
 • Latvian
 • Lietuvių
  Alfa-lipoehape ALA

  Alfa-lipoehape ALA

  Alfa-lipoehape (ALA) on vitamiinilaadne aine, mida keha sünteesib energia tootmiseks: see aktiveerib ensüüme, mis toodavad toitainetest energiat.
  Täiendava manustamise korral jääb osa ALA-st vabas vormis rakku, kus see toimib unikaalse antioksüdandina. See väljendub selle universaalsuses, mis seisneb suutlikkuses neutraliseerida mis tahes vabu radikaale enamuses keha kudedes.
  Lisaks imiteerib alfa-lipoehape teiste antioksüdantide toimet ja samuti taastab neid, võimaldades organismi kaitsemehhanismidel kauem töötada.

  Loe edasi...
  14.50 Maksudeta: 11.89€
  19.80 Maksudeta: 16.23€
  18.50 Maksudeta: 15.16€
  27.90 Maksudeta: 22.87€
  Otsas
  23.80 Maksudeta: 19.51€
  Otsas
  25.90 Maksudeta: 21.23€
  Otsas
  12.50 Maksudeta: 10.25€
  Otsas
  14.70 Maksudeta: 12.05€
  Otsas
  13.00 Maksudeta: 10.66€
  Otsas
  15.80 Maksudeta: 12.95€
  Otsas
  25.90 Maksudeta: 21.23€
  Tooted 1 - 11, tooteid kokku 11, lehekülgi 1


  Alfa-lipoehappest

  Alfa-lipoehape on rasvhape, mida sünteesitakse looduslikult igas meie keha rakus. See on vajalik energia tootmiseks, mis tagab kogu organismi toimimise. ALA on ka antioksüdant, mis võitleb vabade radikaalide negatiivse mõju vastu.
  See aine on ainulaadne selle poolest, et see toimib nii vesi- kui ka rasvkeskkonnas erinevalt tuntud antioksüdantidest C- ja E-vitamiinist. Arvatakse isegi, et see hape on võimeline pikendama C-vitamiini ja glutatiooni aktiivsust.

  Kuidas alfa-lipoehape toimib? Kõhnumine 

  Abistades ensüüme ja B-rühma vitamiine, kiirendab alfa-lipoehape tarbitud toidu töötlemist kogu keha kasutatavaks energiaallikaks. Nii saame kütust, et hingata, rääkida, kõndida ja lihtsalt elada.
  Süsivesikud, valgud ja rasvad lagundatakse ja muundatakse ATP-ks, mis on kogu keha universaalne energiaallikas. Ilma alfa-lipoehappeta poleks energia tootmine võimalik.

  Alfa-lipoehape ALA ja antioksüdantne kaitse 

  Alfa-lipoehapet tuntakse eriti võimsa antioksüdandina, millel on oma eripära. Selle happe molekulaarstruktuur erineb teistest antioksüdantidest ja võimaldab sellel tungida organitesse, mis ei saa kaitset teistelt antioksüdantidelt, näiteks aju, maks ja närvikiud. Nagu juba eespool märgitud, on see aktiivne nii vesi- kui ka rasvkeskkonnas.
  Alfa-lipoehape võib kiidelda võimega, mida pole ühelgi antioksüdandil. See võimaldab teiste antioksüdantide pidevat kasutamist, võimaldades neil kauem kogu organismi kaitsta.
  Kui antioksüdant peatab vaba radikaali, annab see sellele oma elektroni, nii et see muutub stabiilseks ega otsi teist rakku, kust saaks puuduva elektroni võtta. Nii peatavad antioksüdandid kahjuliku tegevuse, kuid muutuvad ise kasutuks. Alfa-lipoehape võib ära anda palju selliseid elektrone, mis võimaldab teistel antioksüdantidel kauem kasulikud olla.


  Alfa-lipoehape on usaldusväärne kaitsja

  Alfa-lipoehape on meie keha usaldusväärne kaitsja ja üks selle energiajulgeoleku tagajaid.
  Kui rääkida alfa-lipoehappe looduslikest allikatest, siis on toiduainete nimekiri nii väike (näiteks õllepärm, maks, spinat), et selle säilitamiseks peab otsima alternatiivseid allikaid, sealhulgas sporditoitumine.

  Soovid saada esimeselt ostult 10% soodustust?

  Liitu Fitpoint.ee uudiskirjaga

  Soovid saada esimeselt ostult 10% soodustust?

  Liitu Fitpoint.ee uudiskirjaga