• Eesti keel
 • English
 • Russian
 • Latvian
 • Lietuvių
  Vask

  Vask

  Loodustoodete, eriti köögiviljade, puuviljade ning liha- ja piimatoodete tarbimine võimaldab organismil saada suurel hulgal vitamiine ja toitaineid. Mõned neist sünteesitakse ja täiendatakse, kuid on ka neid, mida tuleb regulaarselt juurde võtta, vastasel juhul on nende puudusel tervisele hukatuslikud tagajärjed.

  Loe edasi...
  6.80 Maksudeta: 5.57€
  19.80 Maksudeta: 16.23€
  15.90 Maksudeta: 13.03€
  10.90 Maksudeta: 8.93€
  49.00 Maksudeta: 40.16€
  Tooted 1 - 7, tooteid kokku 7, lehekülgi 1


  Meie keha vajab vaski korralikuks ainevahetuseks ja immuunsuse tugevdamiseks. Päevanorm on 2 mg, kui seda ületada, on metall tervisele kahjulik ja kui seda vähendada, tekib defitsiit. Keha kontrollib varusid ja suudab iseseisvalt eemaldada suure ülejäägi.

  Miks on vask inimese keha jaoks oluline? Vask pilt

  Vask osaleb mitmesugustes meie kehas toimuvates biokeemilistes reaktsioonides ja ainevahetusprotsessides. Eelkõige väärib märkimist selle väärtus nendes aspektides:

  • punaste vereliblede moodustumine
  • see on osa kollageenist
  • see aitab moodustada kollageenivõrku ja elastiinikiude
  • toetab naha ja veresoonte elastsust

  Seda metalli iseloomustab üks oluline "ilu" funktsioon, st see osaleb juuste ja naha pigmentatsiooni protsessides. Kui olete rannas ja päevitate otsese päikesevalguse käes, hakkab keha aktiivselt tootma melaniini, et kaitsta nahka ultraviolettkiirguse kahjulike mõjude eest. Kui päevitate ja samal ajal olete rangel dieedil, on oht, et keha tervis halveneb ja tunnete end halvemini mikroelementide puudumise tõttu.

  Mis võib juhtuda vasepuuduse tõttu?

  Kui kasutate väikest kogust valku või välistate selle, on kehas alati mikroelementide puudus. Seetõttu ei saa nahk päevitamisel kaitset ja see toob kaasa enneaegse vananemise, kiire elastsuse kaotuse ja suure hulga kortsude ilmumise.

  Keha aktiivse kasvu perioodidel või rasedatel naistel on metalli tarbimine tavalisest päevasest normist oluliselt suurem. Seetõttu on oluline kompenseerida kõik mikroelemendi kulud, järgides täisväärtuslikku toitumist või võttes looduslikke preparaate. 

  Mineraali parim allikas on veisemaks, samuti mereannid, eriti krabid ja krevetid. Samuti on seda märkimisväärses koguses seemnetes ja pähklites, seentes ja kuivatatud puuviljades. Vase saamiseks erinevatest allikatest on soovitatav lisada toitumisele kõik tooted.

  Kuidas saada piisavalt vaski kogu aeg

  Et mitte esile kutsuda mikroelementide puudust kehas, on vaja järgida järgmisi soovitusi:

  • ärge jooge palju alkohoolseid jooke.
  • ärge tarbige kõrge fruktoosisisaldusega toite.
  • vähendada rauda sisaldavate ravimite tarbimist, kuna need pärsivad vase imendumist.
  • järgida õiget toitumist.

  Ärge proovige süüa „ülirikast vaselõunasööki“, sest te ei saa füüsiliselt tarbida suures koguses ainult ühte toodet. Parem on süüa maksa lisandiga või krabisid salatiga ja lisada pirukale või muule söögile pähkleid.

  Palju kasulikum on süüa metalliga rikastatud toite kui püüda neid eraldi tarbida.

  Soovid saada esimeselt ostult 10% soodustust?

  Liitu Fitpoint.ee uudiskirjaga

  Soovid saada esimeselt ostult 10% soodustust?

  Liitu Fitpoint.ee uudiskirjaga