• Eesti keel
 • English
 • Russian
 • Latvian
 • Lietuvių
  Küüslauk

  Küüslauk

  Küüslaugu kasulikkusest räägitakse viimasel ajal aina rohkem. Selle tervendavast mõjust aga teati tegelikult juba iidsetel aegadel. Egiptuse targad panid papüürusele kirja 22 viisi küüslaugu kasutamiseks tervendavatel eesmärkidel. 1858. aastal avastas Louis Pasteur, et küüslauk hävitab baktereid. Küüslauku kasutati mõlema maailmasõja ajal antiseptikuna – jalaväelased kandsid seda endaga kaasas, et haavu desinfitseerida.

  Loe edasi...
  10.70 Maksudeta: 8.92€
  10.80 Maksudeta: 9.00€
  18.00 Maksudeta: 15.00€
  11.00 Maksudeta: 9.17€
  8.90 Maksudeta: 7.42€
  39.80 Maksudeta: 33.17€
  10.90 Maksudeta: 9.08€
  Otsas
  7.80 Maksudeta: 6.50€
  Tooted 1 - 8, tooteid kokku 8, lehekülgi 1


  1983. aastal tehti New Yorgi Ülikooli meditsiinikeskuses jahmatav avastus. Kui katsehiirte nahka küüslaugu eeterliku õliga määrida, pärsib see kasvajate arengut.
  Teadlased oletavad, et küüslauk ohjeldab bakterite kasvu maos, vähendades vähi arenemise tõenäosust, kuna mõned maobakterid võivad tekitada kantserogeene. Koekultuuridega tehtud laborikatsetega tehti kindlaks, et küüslaugus sisalduvad ained aeglustavad rinnavähi ja eesnäärmekasvajate korral pahaloomuliste rakkude kasvu.

  Vähiriski vähendamise üks põhjus võib olla see, et küüslauk hoiab ära vabade radikaalide tekkimise. DNA, rakumembraanide ja valgustruktuuride kahjustamise võime tõttu osalevad need rakuainevahetuse saadused kasvajate arengus rohkem kui teised.

  Küüslauk ja selle tervislikud omadusedküüslauk pilt

  Küüslauk on ateroskleroosivastaste, hüpolipideemsete, antibakteriaalsete ja seentevastaste omadustega. Tugev bakteritsiidne mõju on seotud küüslaugu aktiivkomponendi allitsiiniga, millele ta võlgneb spetsiifilise lõhna ja maitse. Lisaks sellele sisaldab küüslauk fütosteriini, askorbiinhapet, vitamiine А, В6 ja В3 ning mineraalainete kompleksi.

  Uuringud on näidanud, et küüslauguekstrakti võtmine võib alandada vere kolesteroolitaset. Seejuures alaneb ka triglütseriidide tase. On teada, et kolesterooli ja triglütseriidide kõrge tase on südamehaiguste ja ateroskleroosi tekkimise riskitegur. Saksamaal ja Šveitsis on küüslauk ametlikult tunnistatud tõhusaks vahendiks võitluses kõrge vererõhu ja vere kõrge kolesteroolisisaldusega.

  Küüslauk vedeldab verd, ennetades trombe ja veresoonte ummistusi ning parandab immuunsüsteemi tööd: küüslaugu koostisosad suurendavad oluliselt fagotsüütide, T-lümfotsüütide, makrofaagide ja tapjarakkude aktiivsust.

  Küüslauk on viiruste- ja seentevastaste omadustega ning looduslik antibiootikum. See puhastab bronhid limast, aidates kaasa hingamisteede vabanemisele ning on spasmolüütilise toimega.

  Funktsionaalne toime:
  - alandab vere kolesteroolitaset;
  - ennetab ateroskleroosi teket;
  - normaliseerib vererõhku;
  - viiruste-, bakterite- ja seentevastane;
  - parandab immuunsust;
  - antioksüdantne.

  Soovid saada esimeselt ostult 10% soodustust?

  Liitu Fitpoint.ee uudiskirjaga

  Soovid saada esimeselt ostult 10% soodustust?

  Liitu Fitpoint.ee uudiskirjaga