• Eesti keel
 • English
 • Russian
 • Latvian
 • Lietuvių
  Küünarliigese tugisidemed

  Küünarliigese tugisidemed

  Küünarliiges on üks meie keha kõige vigastusohtlikumaid piirkondi. Küünarliigese vigastused võivad tekkida mitmesuguste tegurite, sealhulgas füüsilise treeningu, liigse koormuse ja teatavate elukutsetega seotud korduvate liigutuste tagajärjel.

  Loe edasi...
  9.90 Maksudeta: 8.11€
  9.00 Maksudeta: 7.38€
  16.00 Maksudeta: 13.11€
  Otsas
  14.23 Maksudeta: 11.67€
  Tooted 1 - 4, tooteid kokku 4, lehekülgi 1


  Küünarliigese valu, piiratud liikuvus ja põletik võivad mõjutada teie mugavust ja elukvaliteeti.

  Küünarliigese tugisidemed

  Küünarliigese tugiside on tõhus ortopeediline abivahend, mis kaitseb küünarliigest. See spetsiaalne ortoos on mõeldud küünarliigese fikseerimiseks ja õiges asendis hoidmiseks. Sideme kandmisega saate oluliselt vähendada edasiste vigastuste ohtu ja kiirendada taastumist.

  Küünarliigese tugisidet saab kasutada erinevate haiguste, näiteks tennise- või golfimängija küünarnuki, artriidi ja artroosi raviks ja ennetamiseks. Samuti võib see pakkuda tuge pärast küünarliigese vigastusi ja operatsioone. Lisaks kasutavad küünarliigese tugisidemeid sageli ka sportlased, et kaitsta liigest treeningu või võistluse ajal stressi ja vigastuste eest.

  Küünarliigese tugisidemete kasutusalad

  Küünarliigese tugisidemete peamine ülesanne on vältida liigutusi, mis võivad põhjustada valu ja halvendada liigese seisundit. See võib leevendada valu, vähendada põletikku ja soodustada kiiremat taastumist. Lisaks saate jätkata treenimist sideme kandmise ajal – see takistab küünarliigese edasist vigastamist.

  Küünarliigese tugisidemeid kasutatakse erinevatel eesmärkidel ja neil on mitu põhifunktsiooni:

  • Toetus ja fikseerimine: Sidemed tagavad küünarliigese kindla fikseerimise, mis võib aidata kaasa vigastuste ravile ja ennetamisele ning küünarliigese operatsioonist taastumisele.
  • Valu ja põletiku leevendamine: Ortopeedilised sidemed aitavad vähendada küünarliigese valu ja põletikku, mis on eriti oluline erinevate haiguste, näiteks tennise- või golfimängija küünarnuki, artriidi ja artroosi raviks.
  • Vigastuste ennetamine: Sportlased kasutavad küünarliigese tugisidemeid, et kaitsta liigest treeningu või võistluse ajal vigastuste ja stressi eest.
  • Taastusravi tugi: Küünarliiges vajab pärast vigastust või operatsiooni erilist hoolt ja tuge. Sidemed aitavad kiirendada taastumist ja ennetada komplikatsioone.
  • Igapäevaste toimingute tugi: Küünarliigese tugisidemeid võib kasutada küünarliigese koormuse vähendamiseks teatud igapäevaste tegevuste ajal, näiteks raskete esemete tõstmisel või teatud liigutuste sooritamisel.

  Küünarliigese tugisidemed ja kuidas valida õiget?

  Küünarnuki sideme valik sõltub teie probleemi olemusest ja individuaalsetest omadustest. Saadaval on lai valik erineva disaini ja fikseerimisastmega sidemeid, mille hulgast saate valida teie vajadustele vastava variandi.

  Oluline on valida õige suurus, et tugiside sobiks ja ei tekitaks täiendavat survet. Järgige tootja soovitusi küünarliigese mõõtmiseks ja sobiva suuruse valimiseks.

  Sidemed on erineva tugevuse ja toetuse tasemega. Valige toetuse tase vastavalt enda spetsiifilistele vajadustele. Näiteks, vigastuste korral on parem kasutada tugevamat sidet ja vigastuste ennetamiseks pehmet sidet. Tugiside ei tohi põhjustada ebamugavust.

  Kes saavad kasu küünarliigese tugisidemest?

  Küünarliigese tugisidemed võivad olla kasulikud paljudele inimestele, eriti neile, kellel on teatud meditsiinilised või füüsilised probleemid. Siin on mõned sihtrühmad, kes võivad küünarliigese tugisidemest kasu saada:

  • Sportlased: Spordiga tegelevad inimesed avaldavad küünarliigestele täiendavat survet ja neil on oht vigastuste, näiteks sidemete või kõõluste nihestuste tekkeks. Sidemed võivad pakkuda tuge ja kaitset treeningute ja võistluste ajal.
  • Liigeseprobleemidega inimesed: Need, kes kannatavad küünarliigese valu, artriidi või artroosi all, võivad kasutada tugisidet valu ja põletiku vähendamiseks ning liikuvuse parandamiseks.
  • Monotoonseid liigutusi sooritavad töötajad: Inimesed, kelle töö hõlmab korduvaid käeliigutusi, võivad oma küünarliigeseid pingestada. Tugisidemega saab selliseid probleeme ennetada.
  • Taastusravi pärast vigastust või operatsiooni: Pärast küünarliigese vigastust või operatsiooni võib tugisidemete kasutamine olla osa taastumisprotsessist, mis toetab ja stabiliseerib liigeseid.
  • Ennetamine: Isegi liigeseprobleemideta inimesed saavad tugisidemeid kasutada võimalike vigastuste vältimiseks ja liigeste tervise säilitamiseks.
  • Eakad: Vanemate inimeste liigeste liikuvus väheneb, seega võivad nad tugisidet kasutada stabiilsuse säilitamiseks ja kukkumisohu vähendamiseks.

  Soovid saada esimeselt ostult 10% soodustust?

  Liitu Fitpoint.ee uudiskirjaga

  Soovid saada esimeselt ostult 10% soodustust?

  Liitu Fitpoint.ee uudiskirjaga