• Eesti keel
 • English
 • Russian
 • Latvian
 • Lietuvių
  Päikesekaitse

  Päikesekaitse

  On kahte tüüpi inimesi: need, kes ei saa elada ilma SPF-toodeteta, ja need, kes ei võta neid tõsiselt või lihtsalt ei tea neist. Esimesed panustavad teadlikult aega ja vaeva, et kaitsta nahka ultraviolettkiirguse eest, teised aga ei mõista, et on vaja nahka päikesekahjustuste eest kaitsta.

  Loe edasi...
  24.00 Maksudeta: 19.67€
  -45%
  4.90 8.90€ Maksudeta: 4.02€
  21.50 Maksudeta: 17.62€
  21.50 Maksudeta: 17.62€
  23.90 Maksudeta: 19.59€
  18.90 Maksudeta: 15.49€
  19.90 Maksudeta: 16.31€
  18.90 Maksudeta: 15.49€
  19.90 Maksudeta: 16.31€
  Otsas
  35.90 Maksudeta: 29.43€
  Otsas
  35.90 Maksudeta: 29.43€
  Otsas
  20.00 Maksudeta: 16.39€
  Otsas
  33.90 Maksudeta: 27.79€
  Tooted 1 - 13, tooteid kokku 13, lehekülgi 1


  Mis on SPF-kreem ja miks vajate päikesekaitset?

  Päikesekaitsekreem (SPF kreem) kaitseb nahka päikese poolt eralduvate kahjulike ultraviolettkiirte (UV) eest. Oluline on teada, miks peaksime päikesekaitsekreemi kasutama ja millised on ohud ilma selleta päikese käes viibimise ajal.

  Akronüüm SPF tähistab päikesekaitsefaktorit. See mõõdab spetsiaalseid aineid, mis neelavad UV-kiirgust, kaitstes seeläbi nahka. Miks on päike nahale ohtlik? Lihtsamalt öeldes põhjustab kokkupuude UV-kiirgusega naha palju kiiremini vananemist. Selle tulemuseks on see, mida iga naine nii väga kardab – naha vananemise märgid, näiteks:

  • kortsud;
  • suurenenud pigmentatsioon ja sellest tulenevalt ebaühtlane nahavärv;
  • kuivus ja elastsuse kaotus.

  Samuti on oluline märkida, et päikesekaitsekreemi kasutamine aitab vähendada nahavähi, nagu basaal- ja lamerakk-kartsinoomi, tekkeriski.

  Parim on kasutada teie nahatüübile ja päikese käes viibimise tingimustele vastava SPF-iga päikesekaitsekreemi. Päikesekaitsekreemide regulaarne kasutamine aitab hoida nahka tervena ja vähendab UV-kiirte negatiivset mõju.

  Miks on UV-kiired meie nahale kahjulikud ja miks on päikesekaitse nii oluline? Päikesekaitse pilt

  UV-kiirgust on kolme tüüpi, olenevalt nende lainepikkusest ja kahjulikkusest meie nahale:

  • UVA-kiired tungivad sügavale nahka, põhjustades fotovananemist, kortse ja kuivust. Need on aktiivsed igal aastaajal ja võivad minna läbi pilvede ja klaasi.
  • UVB-kiired panevad päevitama ja võivad põhjustada päikesepõletust. Nad on kõige aktiivsemad kevadel ja suvel ning muutuvad ohtlikuks teatud kellaaegadel.
  • UVC-kiired ei jõua Maa pinnale tänu osoonikihile, mis on tervisele hea uudis.

  Naha kaitsmine UV-kiirte eest on oluline ilu ja tervise säilitamiseks, isegi kui UV-kiirguse negatiivne mõju ilmneb alles kümme aastat hiljem. Seetõttu on SPF-tooted nahahoolduse lahutamatuks osaks.

  Kuidas kaitsta oma nahka SPF-kreemiga enneaegse vananemise eest?

  SPF-kreem on ülioluline element naha kaitsmisel enneaegse vananemise eest. Siin on mõned peamised sammud:

  • Kasutage päikesekaitset iga päev: UV-kiired võivad tungida läbi pilvede ja kahjustada nahka isegi pilvistel päevadel. Kandke iga päev päikesekaitsekreemi näole, kaelale ja teistele avatud kohtadele, isegi kui te ei kavatse päikese käes palju aega veeta.
  • Kasutage piisavat SPF-i: Valige oma nahatüübile ja päikese käes viibimise tingimustele vastava SPF-iga päikesekaitsekreem. Piisava kaitse tagamiseks on üldiselt soovitatav kasutada SPF 30 või kõrgemat kreemi.
  • Kandke nahale ühtlaselt: Päikesekaitsekreemi ühtlane jaotamine nahale tagab parema kaitse. Ärge unustage katta tundlikke piirkondi, nagu kõrvad, huuled ja kaela tagaosa.
  • Kasutage uuesti: Kui veedate palju aega päikese käes, kandke päikesekaitsekreemi perioodiliselt uuesti, eriti pärast ujumist või higistamist.
  • Kaitske silmi ja pead: Samuti on oluline kanda UV-kiirgust blokeerivaid päikeseprille ja mütsi, et kaitsta peanahka ja silmi.
  • Vältige päikesevalgust tipptundidel: Püüdke vältida pikaajalist päikese käes viibimist kella 10.00–16.00 ajal, mil UV-kiired on kõige intensiivsemad ja ohtlikumad.

  Päikesekaitsekreem vähendab oluliselt naha enneaegse vananemise, päikesepõletuse ja muude päikese poolt põhjustatud kahjulike mõjude riski.

  Soovid saada esimeselt ostult 10% soodustust?

  Liitu Fitpoint.ee uudiskirjaga

  Soovid saada esimeselt ostult 10% soodustust?

  Liitu Fitpoint.ee uudiskirjaga