• Eesti keel
 • English
 • Russian
 • Latvian
 • Lietuvių
  HMB

  HMB

  HMB – beeta-hüdroksü-beeta-metüülbutüraati moodustub meie organismis vähesel määral leutsiini lagunemise käigus, s.t on selle metaboliit ja omab seega sellega sarnaseid omadusi.

  Loe edasi...
  18.29 Maksudeta: 14.99€
  16.80 Maksudeta: 13.77€
  17.80 Maksudeta: 14.59€
  20.00 Maksudeta: 16.39€
  36.90 Maksudeta: 30.25€
  Otsas
  17.90 Maksudeta: 14.67€
  Otsas
  25.90 Maksudeta: 21.23€
  Tooted 1 - 7, tooteid kokku 7, lehekülgi 1


  Vastavalt uuringutele on HMB lihaste lagunemise ennetamise seisukohast leutsiinist märksa tõhusam. Selle võtmine ergutab lihasmassi kasvu, kiirendab märgatavalt trennijärgset taastumist, säilitab lämmastiku positiivse tasakaalu, aga aitab ka vabaneda liigsest rasvast. Koos kreatiini või asendamatute aminohapetega (BCAA) selle toime aga võimendub.

  HMB võtmise eelised: 

  • kuiva lihasmassi kasvu paranemine;
  • katabolismi ennetamine pärast treeningut;
  • lihaskudede taastumise toetamine;
  • organismi hapniku omastamise võime paranemine.

  HMB on leutsiini, BCAA rühma asendamatu aminohappe, metaboliit. Teaduslike uuringutega on kinnitatud, et just HMB-l on võtmeroll lihasvalgu sünteesis ja seepärast pööratakse viimasel ajal palju tähelepanu sellel põhinevatele sporditoitudele.

  HMB – tõhus tugi lihasmassi kasvatamisel ja katabolismi ennetamisel HMB картинка

  Teadlased kinnitavad, et HMB on lihaste lagunemise ennetamise seisukohast märksa tõhusam kui leutsiin ise.

  Kui leutsiini on rohkelt paljudes toiduainetes, näiteks veiselihas, kalas, kanalihas, sealihas ja munades, siis HMB-d sisaldavad tühises koguses säga, lutsern ja mõned tsitruselised.

  Lisaks sellele muutub vaid 5% leutsiini meie organismis HMB-ks ja seepärast tuleks vajaliku koguse selle metaboliidi saamiseks tagada organismile igapäevaselt 20-25 g leutsiini saamine, mis ei ole võimalik.

  Mida annab HMB võtmine?

  Selle ühendi sisalduse suurendamine lihastes parandab oluliselt protsesse lihasmassi suurendamiseks ja tõstab lihaskiudude taastumise tempot.

  HMB võtmine mõjutab kataboolsete protsesside ennetamist organismis, viies miinimumini valgu lagunemise lihastes pärast treeningut. HMB aitab kehal olla kauem anaboolses seisundis, vähendades proteiini lagunemist lihastes ja parandades taastumisprotsesse, mis väljendub mitte ainult lihasjõu suurenemises, vaid ka lihaskasvus.

  Samuti võimendab HMB võtmine vahetult pärast jõuharjutusi oluliselt lihasmassi suurendamise efekti ja lihaskiudude taastumist.

  Ka vastupidavust treenivad sportlased võivad HMB võtmisest kasu saada. Uuringud kinnitavad, et selle võtmine parandab organismi võimet hapnikku omastada.

  Seega on HMB:

  • kuiva lihasmassi kasvu paranemine;
  • katabolismi ennetamine pärast treeningut;
  • lihaskiudude taastumise toetamine;
  • organismi hapniku omastamise võime paranemine.

  HMB koos kreatiiniga

  Arvukate teaduslike uuringutega on tõestatud, et kui võtta HMB-d koos kreatiiniga, võib saavutada taastumises ja lihaskasvus paremaid tulemusi. HMB ja kreatiin koos annavad sünergilise efekti, võimendades teineteise toimet.

  Organism toodab loomulikul teel päevas ligikaudu 0,2-0,4 g HMB-d. Selle aine optimaalne ööpäevane kogus on aga 1,5-3 g. Lisades HMB oma sporditoitumisse ja võttes seda enne treeningut, optimeerite lihaste vastupidavust ja minimeerite trennijärgse valu lihaskudedes

  Soovid saada esimeselt ostult 10% soodustust?

  Liitu Fitpoint.ee uudiskirjaga

  Soovid saada esimeselt ostult 10% soodustust?

  Liitu Fitpoint.ee uudiskirjaga