• Eesti keel
 • English
 • Russian
 • Latvian
 • Lietuvių
  MCT õli

  MCT õli

  MCT õli (ingl k medium-chain triglycerides) on keskmise ahelaga triglütseriidid, mida leidub mõnedes toiduainetes, näiteks kookosõlis. Nende ainete metabolism erineb teistes toiduainetes esinevate pika ahelaga triglütseriidide metabolismist.

  Loe edasi...
  18.80 Maksudeta: 15.41€
  9.80 Maksudeta: 8.03€
  9.80 Maksudeta: 8.03€
  20.90 Maksudeta: 17.13€
  15.90 Maksudeta: 13.03€
  7.90 Maksudeta: 6.48€
  23.90 Maksudeta: 19.59€
  19.90 Maksudeta: 16.31€
  Otsas
  21.80 Maksudeta: 17.87€
  Otsas
  27.80 Maksudeta: 22.79€
  Otsas
  11.80 Maksudeta: 9.67€
  Otsas
  12.60 Maksudeta: 10.33€
  Tooted 1 - 13, tooteid kokku 13, lehekülgi 1


  MCT õli (keskmise ahelaga triglütseriidid) ehk salendav rasv 

  Triglütseriidid on need, mida me igapäevaelus oleme harjunud nimetama rasvaks. Need tungivad rakku, kus kas põlevad energia tootmiseks ära või akumuleeruvad tuleviku tarbeks. See tähendabki puusadele ja kõhule tekkivaid üleliigseid ladestusi, millest paljud nii innukalt vabaneda püüavad.

  Kõik triglütseriidid koosnevad glütserooli molekulist ja kolmest rasvhappest. Inimese kehas on peamiselt pika ahelaga rasvhapped, mis koosnevad 13 kuni 21 süsinikuaatomist. On ka lühikese ahelaga rasvhappeid süsinikuahela pikkusega kuni 6 aatomit ja ka paljude kasulike omadustega. Ja siis on veel keskmise ahelaga happed, mille süsinikuahela moodustavad 6-12 aatomit.

  Kuna MCT rasvade ahel on lühem kui tavalistel molekulidel, lagunevad need organismis kiiremini ja on kergemini omastatavad. Erinevalt teistest rasvadest ei ladestu MCT rasvad rasvkoesse tagavaraks, vaid jõuavad otse maksa. Organism kasutab neid kiire energia saamiseks või ketoonkehade tootmiseks, millest saavad seejärel energiaallikad. Erinevalt kõigist teistest rasvadest suudavad ketoonkehad tungida ka ajju ja seda glükoosipuuduse korral toita. Osaliselt just seetõttu need rasvad nii kasulikud ongi.

  Kasu salenemiseks MCT õli pilt

  • Keskmise ahelaga triglütseriidid aitavad kehakaalu normaliseerimisele kaasa lausa mitmel moel.
  • Kiirendavad täiskõhutunde tekkimist. On tõestatud, et MCT rasvad suurendavad küllastushormoonide leptiini ja YY peptiidi vabanemist tõhusamalt kui tavalised pika ahelaga rasvad. See aitab täiskõhutundel kauem püsida ja vältida näksimist söögikordade vahel.
  • MCT rasvu säilitab organism harva keharasvana tagavaraks ja tarvitab enamasti kohe energia saamiseks.
  • MCT (eriti C8 ja C10) tarbimise taustal õgib organism tõhusamalt neid rasvu, mida on juba varem tagavaraks hoidnud.
  • Keskmise ahelaga triglütseriidid sisaldavad tavalistest rasvadest vähem kaloreid ja  annavad rohkem energiat.
  • MCT õli mõjub hästi soolestiku mikrofloora toimimisele, mis on vajalik kehakaalu langetamiseks, kuna ülekaalulistel inimestel muutub soolestiku mikrofloora koostis ja see viib kaalutõusu jätkumiseni.
  • MCT rasvad suurendavad energiapotentsiaali ja parandavad meeleolu. See võimaldab vältida närvilisusest või igavusest põhjustatud kompulsiivset liigsöömist. Samuti ergutab see teid  rohkem liikuma ja tänu sellele päevas rohkem kaloreid põletama.
  • Lisaks sellele võivad madala süsivesikute sisaldusega dieedil olevad inimesed lubada endale üpris suures koguses süsivesikuid, kui tarbivad piisavalt keskmise ahelaga glütseriide, mis on paljude jaoks kehakaalu langetamisel psühholoogiliselt äärmiselt oluline.

  MCT õli on oluline neile, kes harrastavad salendavaid trenne. Tavaliselt nõuab intensiivne füüsiline aktiivsus valkude ja süsivesikute vaheldumist (beach-dieedid). Kaalu alandajatele ei ole see alati hea, kuna suure koguse süsivesikute tarbimine ei võimalda kaalu tõhusalt alandada. Samas ei õnnestu ka madala süsivesikute sisaldusega dieedil olla, kuna siis ei jätku trenni jaoks jõudu.


  MCT õli esiteks laeb organismi lisaenergiaga ja teiseks lubab tarbida rohkem süsivesikuid, rikkumata seejuures kaalulangetuse kulgu.

  Soovid saada esimeselt ostult 10% soodustust?

  Liitu Fitpoint.ee uudiskirjaga

  Soovid saada esimeselt ostult 10% soodustust?

  Liitu Fitpoint.ee uudiskirjaga