• Eesti keel
 • English
 • Russian
 • Latvian
 • Lietuvių
  Dekstroos

  Dekstroos

  Dekstroos on looduslik monosahhariid, mis on glükoosimolekuli isomeer. See on valge vees hästi lahustuv kristalliline pulber. Dekstroosi saab meie organism toidust. Dekstroosi leidub mõnede marjade ja puuviljade rakkudes, mis sünteesivad seda fotosünteesi käigus. Loomade organismis moodustub see ühend liitsüsivesikute lõhustumise tulemusel. Dekstroosi glükeemiline indeks kalorsuse 377 kcal juures on 100. Nagu glükoos, osaleb ka dekstroos paljudes ainevahetusprotsessides.

   

  Loe edasi...
  8.00 Maksudeta: 6.67€
  5.50 Maksudeta: 4.58€
  Tooted 1 - 2, tooteid kokku 2, lehekülgi 1


  Dekstroos ja selle mõju organismiledekstroos foto

  Kuna dekstroos koosneb ainult ühest molekulist (monosahhariid), toimub selle omastamine äärmiselt kiiresti. Dekstroosi metabolism algab juba selle jõudmisel suuõõnde. Teised süsivesikud hakkavad absorbeeruma alles seedeprotsessis. Tänu sellele omadusele nimetatakse seda sageli «superkiireks süsivesikuks».
  Suhkru omastamise kiirus on väga tähtis sportlaste ja kulturistide jaoks. «Kerge» suhkur aitab kaasa insuliini kiiremale vabanemisele verre, mis mõjutab otseselt keha taastumise kiirust raskel treeninguperioodil. Treeningu käigus dekstroosi võttes saate säilitada lihastes glükogeeni kõrge taseme. Suur hulk sellist energiat aitab kaasa lihaste pikaajalisemale tööle. Väsimus tekib mõnevõrra hiljem.
  Sportlikus keskkonnas kasutavad dekstroosi aktiivselt tsükliliste spordialade sportlased – jooksjad, jalgratturid, ujujad, triatlonistid, hokimängijad, jalgpallurid jpt. Seda võtavad ka jõuspordialadega tegelevad sportlased – raskejõustiklased, jõutõstjad, käesurujad.

   

  Dekstroosi kasulikud omadused

  Dekstroos on kasulik, kui suhtuda selle võtmisse mõistlikult ja mitte ületada soovitatavat annust. Organismi seda liiki suhkru ööpäevane vajadus on 120-140 g. Peamine organ, mis dekstroosi vajab, on peaaju. Dekstroos on ainus süsivesik, mis jõuab lõhustudes otse inimorganismi rakkudesse, küllastades neid energiaga.
   

  Soovid saada esimeselt ostult 10% soodustust?

  Liitu Fitpoint.ee uudiskirjaga

  Soovid saada esimeselt ostult 10% soodustust?

  Liitu Fitpoint.ee uudiskirjaga

  Kaupluse tagasiside