• Eesti keel
 • English
 • Russian
 • Latvian
 • Lietuvių
  Atsetüül l karnitiin (ALC)

  Atsetüül l karnitiin (ALC)

  Atsetüül-L-karnitiin ehk ALCAR on karnitiini atsetüülitud vorm, millel on parem biosaadavus ja parem tungimine läbi neuroloogiliste membraanide. Selle tulemusel annab see nootroopseid (kognitiivsete funktsioonide parandamine) ja neuroloogilisi eeliseid. See on peamine erinevus ALCAR-i ja tavalise karnitiini vormi vahel.
  Karnitiini omaduste hulka kuulub südame normaalse funktsioneerimise toetamine, samuti võime rasvarakke transportida, aidates vabaneda liigsest rasvamassist.

  Loe edasi...
  16.00 Maksudeta: 13.33€
  21.00 Maksudeta: 17.50€
  13.00 Maksudeta: 10.83€
  20.00 Maksudeta: 16.67€
  Otsas
  -57%
  9.00 21.00€ Maksudeta: 7.50€
  Tooted 1 - 5, tooteid kokku 5, lehekülgi 1


  Atsetüül-karnitiini kõige olulisem funktsioon, mis on iga sportlase arsenalis, on selle osalemine rasvhapete lagunemises tänu nende kandumisele rakkude mitokondritesse. See protsess ei aita mitte ainult tarbetut rasva kütusena kasutada, vaid võimaldab ka selle arvel parandada füüsilist aktiivsust ja stimuleerida rakuenergia tootmist südame, lihaste ja aju normaalseks toimimiseks.
  Kuid atsetüülkarnitiinil on tavalise karnitiiniga võrreldes üks selge eelis. Atsetüülkarnitiin on selle biosaadavam vorm, kuna see ületab probleemideta vereringe ja kesknärvisüsteemi vahelise barjääri. Selle tõttu on tal parem mõju mitte ainult füüsilisel, vaid ka vaimsel tasandil. Ta parandab märkimisväärselt aju tööd, kuna satub sellesse kiiremini ja suuremas koguses.

  Osaleb atsetüülkoliini tootmises

  See karnitiini atsetüülitud vorm annab organismi vaimsetele võimetele palju rohkem kasu kui tavaline karnitiin. See mõjutab kognitiivsete võimete paranemist, kuna osaleb atsetüülkoliini tootmises.
  Atsetüülkoliin on omakorda üks peamisi neurotransmittereid, mis osaleb paljude kognitiivsete protsesside, nagu mälu, õppimisvõime, taju, keskendumisvõime ja paljude teiste, hoidmises.

  Suurendab vaimset keskendumisvõimet

  Iga sportlase, aga ka iga tavainimese jaoks on kahtlemata oluline säilitada kauem head füüsilist ja vaimset seisundit. Kuid sport ning raske füüsiline koormus on kehale stressiks. Sellises olukorras aitab terav ja särav mõistus, keskendumisvõime, tähelepanu koondamine, häälestatus, mille teeb võimalikuks atsetüülkarnitiin.
  Lisaks on atsetüülkarnitiin tuntud kui aminohape, mis takistab ajufunktsioonide enneaegset pärssimist ja vananemisega seotud haiguste, näiteks Alzheimeri tõve ja dementsuse arengut.


  Atsetüül-L-karnitiin, nagu ka karnitiin, osaleb testosterooni tootmises ja aitab vähendada kortisooli taset kehas. Kortisool on hormoon, mis häirib lihaste kasvu ja alandab kehas testosterooni taset pärast intensiivset treeninguperioodi. Just seetõttu ei takista atsetüülkarnitiin mitte ainult lihaste lagunemist, vaid leevendab ka sümptomeid, mis on seotud testosterooni taseme langusega kehas.


  Atsetüülkarnitiin pole mitte ainult viis vabaneda liigsest rasvamassist, vaid ka võimalus organismi kognitiivsete funktsioonide stimuleerimiseks.

  Soovid saada esimeselt ostult 10% soodustust?

  Liitu Fitpoint.ee uudiskirjaga

  Soovid saada esimeselt ostult 10% soodustust?

  Liitu Fitpoint.ee uudiskirjaga

  Kaupluse tagasiside