Kasulikud rasvhapped

-17%
3XL OMEGA 3 - Hädavajalik meie keha jaoks, 100tk.
Omega 3 - Hädavajalik meie keha jaok...
Omega 3 - Hädavajalik meie keha jaoks Kogus: 100 pärlit antioksüdant põletikuvastane efektiivne artriidi vastu efektiivne kardiovaskulaarsete haiguste vastu Pikaahelalised polüküllastumata..
10.00€ 12.00€
Omega 3-6-9 - Eesmärk hoida südame n...
Omega 3-6-9 - Eesmärk hoida südame ning üldist tervist Kogus: 100 pärlit Triglütseriidide taseme langus Kardiovaskulaarne kaitse Närvisüsteemi õige funktsioneerimine Põletiku vähendamine Para..
14.00€
Conjugated linoleic acid also known ...
Conjugated linoleic acid also known as CLA has become one of the most popular dietary supplements on the world market in a very short time - therefore you can of course also buy this popular dietary supplemen..
14.00€
-45%
Linaseemneõli kapslid 230mg 150tk
Linaseemneõli toodetakse külma press...
Linaseemneõli toodetakse külma pressi meetodil, mis tagab kõikide bioloogiliselt väärtuslike ainete säilitamist. Linaseemneõli kapslid sisaldavad rohkelt mono- ja polüküllastamata rasvhapeid (ülsisaldus vä..
5.20€ 9.50€
-47%
Maarjaohaka seemneõli kapslid 300mg 200tk
Maarjaohaka seemneõli tood...
Maarjaohaka seemneõli toodetakse külma pressi meetodil, mis tagab kõikide bioloogiliselt väärtuslike ainete säilitamist. Maarjaohaka seemneõli avaldab positiivset mõju maksa kudede uuendamisele, ..
4.00€ 7.50€
Nutrytec CLA The Conjugated Linol...
Nutrytec CLA The Conjugated Linoleic Acid , whose acronym is CLA , is an essential fatty acid, belonging to the omega - 6 series, present in vegetable oils (corn oil, soybean oil, safflower oil, sunflower..
12.50€
Omega 3 polüküllastumata rasvhape ●...
Omega 3 polüküllastumata rasvhape ● Aitab kaasa immuunsüsteemi toimimisele. ● Soodustab hormoonide tootmist. ● Vähendab triglütseriidi ja kolesterooli taset kehas. Polüküllastumata rasvhapped Omega 3 r..
11.30€
Prozis Foods Omega 3 – Your biggest ...
Prozis Foods Omega 3 – Your biggest friend in your striving towards a healthier lifeOmega-3 fatty acids are essential fats. They are needed in order for the body to run smoothly. However, the body itself is u..
8.54€
-20%
Omega 3-6-9 õli kapslid 1000mg 60tk
Mis on Omega kalaõli 3,6,9 ning kuid...
Mis on Omega kalaõli 3,6,9 ning kuidas see töötab? Kalaõlist ning linaseemeneõlist omandatud OMEGA 3-6-9 rasvhapped suudavad mitte ainult alandada kolesterooli ning triglütseriidi taset vaid ka pärssida ve..
11.25€ 14.00€
-40%
Omega-3 kalaõli lastele 500 mg N60
.....
..
5.00€ 8.33€
-55%
Omega-3 õli kapslid 1000mg 60tk
.....
..
5.42€ 12.10€
-13%
Tugev Omega-3 33/22 kapslid MAKSIMUM! 60tk
Omega 3 tugev 1000mg sisaldab kolmek...
Omega 3 tugev 1000mg sisaldab kolmekordse tugevuseda rasvhappeid, mida arvatakse soodustavat südame tervist, terveid liigeseid ja vereringet. Meie tugev Omega 3 sisaldab kapsli kohta väljapaistvat 330mg vaja..
14.20€ 16.33€
-22%
Tugevad tursamaksaõli omega-3 kapslid 1000mg 60tk
Kalamaksaõli informatsioon:Kalaõli o...
Kalamaksaõli informatsioon:Kalaõli on tähtis looduslik allikas vitamiinide A ja D jaoks. Seda on kasutatud vähemalt alates 18. sajandist rahvameditsiinis seedimise ja söögiisu tõstmiseks, ravides nii nii kõhn..
8.56€ 11.00€
Tooted 1 - 13, tooteid kokku 13, lehekülgi 1


Omega rasvhapped kujutavad endast küllastumata rasvhappeid, mis on nii taimsete kui ka loomsete rasvade koostises, siiski on omega grupp küllaltki erinev ning sisaldab omega 3-6-9. Kusjuures küllastumata rasvhapete klassis on välja toodud polüküllastumata ning monoküllastamata rasvhapped. Polüküllastamata rasvhapete perekonnas on omega-3 ja omega-6 rasvhapped, kuid omega-9 kuulub monoküllastamata rasvhapete hulka. Tähele tuleb panna seda, et kõik omega tüüpi rasvhapped on asendamatud, kuna meie organism ei sünteesi neid, seetõttu peame tarbima neid toiduga.

Omega 3 rasvhapped

Kõige kuulsam perekond omega grupist on Omega-3, mis kuulub polüküllastamata rasvhapete hulka. Kõige levinum omega-3 happed on alfalinoleenhape, dokosaheksaeenhape (DHA) ja eikosapentaeenhape (EPA).

Omega-3 täidab mitmeid erinevaid funktsioone organismis. Ta võtab osa rakumembraanide moodustumises ning eikosanoidide sünteesis. Eikosanoidid osalevad kõigis organismi süsteemides. Lisaks kõigele vähendab omega-3 infarktide ning insultide teket, takistab hüpertoonia ja ateroskleroosi arenemist, vähendab halva kolesterooli taset, ei lase verel pakseneda ning normaliseerib ainevahetusprotsesse. Samuti seisneb omega-3 kasulikkus veel ka selles, et ta küllastab keha kütusega ning loob energeetilisi varusid, mis kogutakse rasvkoesse ning vajadusel kasutatakse.

Omega-3 sisaldub rasvastes kalasortides (lõhe ja makrell), linaseemneõlis, kõrvitsaseemnetes, kreeka pähklites. Tänapäeval kasutatakse antud rasvhappeid laialdaselt meditsiinis ning spordivaldkonnas sporditoitudena.

Tänapäeval soovitatakse tarvitada rasvhappeid mitmetel inimestel selleks, et toetada organismi tervist, naha ilu ning isegi võidelda depressiooniga. Mida siis üldse kujutavad endast rasvhapped ning miks on nad asendamatud?

Rasvhapped on saanud oma nimetuse selle järgi, mil viisil neid eraldatakse rasvadest. Teadlastel õnnestus esmakordselt saada need eluliselt vajalikud ained linaseemneõlist. Rasvhapped on vajalikud ning lahutamatu osa mitmete inimorganismi rakuliste struktuuride, eriti membraanide puhul, mille koostise muutmine või häirumine võib põhjustada mitmeid haigusi. Seetõttu peavad asendamatud rasvhapped olema tarvitatavas toidus, kuna inimorganism ei suuda ise sünteesida neid aineid.

Üheks kõige olulisemaks polüasendamatuks rasvhappeks on Omega-3. Tema mõju inimorganismile on lihtsalt uskumatu. Sattudes meie organismi aitab Omega-3 vähendada põletikulisi protsesse liigestes, tugevdab immuunsüsteemi, parandab vereringesüsteemi. Suur hulk rasvhappeid Omega-3 asub kalarasvas.